Szczegółowo o ofercie

Poniżej możesz zapoznać się ze szczegółowym opisem naszej oferty wybranych usług.

Układ hamulcowy

Każdy układ w samochodzie jest bardzo ważny ale ten jest szczególnie związany z naszym bezpieczeństwem.

Kiedy sprawdzać hamulce?

Hamulce jeśli producent nie zaleca inaczej warto sprawdzać co rok lub co 15 000 kilometrów. Wymiana najczęściej jest konieczna po przejechaniu około 15-20 000 kilometrów, co w przypadku codziennego użytkowania samochodu nie jest trudne do osiągnięcia. Warto też sprawdzać hamulce przed dłuższymi trasami jak wyjazdy wakacyjne czy trudniejszym okresem jeśli chodzi o aurę jak zima.

Jak sprawdzać hamulce?

Trzeba pamiętać o tym, że hamulce to nie tylko klocki hamulcowe i tarcze. To także płyny i przewody prowadzące w układzie hamulcowym. Dlatego o ile jesteś w stanie sprawdzić zużycie klocków lub tarcz i czy ścierają się równo na tarczy tak pełna diagnostyka układu powinna być już zlecona specjaliście. Zawsze sprawdzaj czy personel serwisu w którym dokonujesz diagnostyki układu hamulcowego czy wymiany ma odpowiednie kwalifikacje.

Wymiana hamulców

Wymiany hamulców nie należy lekceważyć. Lepiej dokonać jej nieco przedwcześnie niż za późno, gdy może być już za późno i oby skończyło się na lekko stłuczonym przodzie. Ceny hamulców w doborze powinny grać drugorzędną rolę. W przypadku bezpieczeństwa nie powinniśmy iść na kompromisy aby naprawiać jak najtaniej.

Montaż i demontaż kratek

Wystawiamy odpowiednie dokumenty o montażu i demontażu "kratek" ( do złożenia wniosku w UM) oczywiście z montażem bądź demontażem ich. (zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie z pojazdu ciężarowego na osobowe, bądź odwrotnie zgodnie z art.66 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r "Prawpo o ruchu drogowym", Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia Dz. U. 2013 poz. 951 ze zm. oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 28 wrzesnia 2005 r w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko Dz. U. 2005 nr 201, poz. 1666)